راهنمای خرید مبل راحتی شیک و جدید در سال 1401

شما قبل از خرید مبل راحتی نیاز دارین که این مقاله راهنمای خرید مبل راحتی را که در سال 1401 برای شما آماده کرده ایم مطالعه کنید.

شما در این مقاله با انواع مبل راحتی موجود در بازار، متریال استفاده شده در ساخت مبل های راحتی و انواع سبک های دکوراسیون مناسب مبل راحتی آشنا می شوید، پس تا پایان این مقاله همراه دکاژو باشین.

انواع مبل راحتی

مبل راحتی ساده و مینیمال

مبل راحتی چستر

مبل راحتی ال

مبل راحتی مکانیزم

در ادامه به توضیح یک به یک هر کدام از موارد بالا می پردازیم و به شما می گوییم که هر مبل مناسب چه سبک دکوراسیونی هست.

مبل راحتی ساده و مینیمال

یکی از مبل هایی که هیچ وقت از مد نمی افتد و همیشه می توانید از دیدن اون لذت ببرید مبل های ساده و مینیمال می باشند که برای خانه هایی با سبک دکوراسیون ساده و شیک استفاده می شوند.

در ساخت این مبل ها از پارچه های بسیار ساده و شیک استفاده می شود که هیچ طرحی شلوغ بر روی این پارچه های نمی باشد و نهایتا اگر پارچه طرحدار باشد از یک سری طرح های ساده مثل راه راه و یا چهار خونه استفاده می شود.

این مدل ها از مقدار کمی چوب و یا استیل و فلز برای نما استفاده می کنند و دارای چوب های زیاد با منبت و طرح های زیاد نمی باشند نمونه ای از مبل مینیمال را می توانید در عکس زیر مشاهده کنید.

مبل راحتی مینیمال ساده

همانطور که در عکس بالا می بینید از پارچه بسیار ساده برای مبل و یک پارچه طرحدار ساده برای کوسن ها استفاده می شود.

و همینطور که می بینید هیچ نمای خاصی از چوب و استیل نمی بینید.

مبل راحتی چستر

یکی دیگر از سبک های پر طرفدار مبمان راحتی، مبل راحتی چستر می باشد که خود مبل راحتی چستر دارای انواع مختلفی میباشد.

مبل راحتی چستر دارای یک سری ویژگی های خاص می باشد که با سایر مبل های راحتی فرق می کند، مبل راحتی چستر دارای لمسه های زیادی می باشد که بر روی تکیه گاه و نشیمن و پشتی مبل های راحتی رویه کوبی شده است.

در زیر می توانید نمونه ای از مبل راحتی چستر را ببینید.

مبل بالا نمونه ای از یک مبل راحتی چستر می باشد که همانطور در عکس هم قابل مشاهده است بر روی اون یک سری دکمه رویه کوبی شده است و سبک آن به نام چستر معروف است.

مبل های راحتی چستر هم می تواند ساده و هم می تواند تختخوابشو یا مکانیزم باشد که در ادامه به توضیح مبل های راحتی مکانیزم و تختخوابشو می پردازیم.

شما می توانید از این سبک مبل های راحتی هم در خانه های مدرن و هم خانه های با دکوراسیون معمولی استفاده کنید و هم می توانید از این مبل ها برای پذیرایی و هم برای مبل جلوی تلویزیون استفاده کنید.

در ادامه مقاله با راهنمای خرید مبل راحتی با شما هستم.

مبل راحتی ال

حتما خیلی از شما هم طرفدار مبل راحتی ال می باشید، این مبل مناسب برای پذیرایی از مهمان و همینطور مبل مناسب برای استفاده راحتی می باشد مبل های ال هم می توانند در دسته بندی مبل های مینیمال و هم در دسته بندی مبل های چستر قرار بگیرند.

یعنی در سبک مبلمان هم مبل ال مینیمال داریم که بسیار ساده و فانتزی و شیک می باشد و هم مبل ال چستر داریم که بر روی تکیه گاه اون از لمسه های زیادی استفاده شده است.

مبل راحتی مکانیزم یا تختخوابشو

یکی از مبل های بسیار پرفروش و پر طرفدار در بازار ایران مبل های راحتی مکانیزم و یا تختخوابشو میباشد که معمولا این مبل های راحتی 8 نفره می باشند یعنی به جای کاناپه 2 نفره، کاناپه 3 نفره دارند تا بتوانند تبدیل به یک کاناپه تخت خواب شو شوند.

این نوع مبل های راحتی دارای ابعاد بزرگ و اسکلت سنیگن و مقاوم می باشند که معمولا برای ساخت این نوع مبل ها از ترکیب چوب و فلز استفاده میشود چون مکانیزم استفاده شده در این مبل ها از فلز میباشد.

وزن این مبل های راحتی بسیار سنیگن میباشد به طوری که برای بلند کردن آن باید از 3 تا 4 نفر استفاده شود.

در زیر می توانید نمونه ای از مبل راحتی تخت خواب شود را ببینید که دارای دیزاین بسیاز زیبا و لوکسی می باشد.

راهنمای خرید انواع مبل راحتی جدید

حال باید به شما بگویم که این مبل های راحتی که به شما معرفی کرده ایم دارای کیفیت های مختلف با قیمت های مختلفی می باشند که باید به موارد زیر در هنگام خرید مبل راحتی استفاده کنید.

  1. کیفیت کار ( متریال استفاده شده برای ساخت کار )
  2. اندازه ( لطفا قبل از خرید مبل حتما اندازه محلی که می خواهید مبل را بچینید داشته باشید تا در هنگام خرید بتوانید راحت تر خرید کنید و به این که این مبل هایی که خرید می کنید بتوانید به راحتی به منزل خود ببرید یعنی از در ورودی رد شود.)
  3. جنس رویه پارچه ( لطفا در هنگام انتخاب پارچه به مد و استفاده از رنگ های عجیب فکر نکنید که به سرعت دل شما را می زند!!!)
  4. تحمل وزن ( باید بدانید که مبل هایی که خریداری می کنید تحمل چه وزنی را دارند.)

شما حتما در هنگام خرید باید به این که محصولی که خریداری میکنید گارانتی دارد یا نه توجه کنید، مثلا مبل های شرکت دکاژو دارای 2 سال ضمانت کتبی می باشد که خیال شما را برای خرید و استفاده  از مبل ها راحت می کند.

باید به شما بگویم  که اگر از شرکت تولید کننده هم مبل خریداری کنید بسیار عالی می باشد چون هم دارای نمایندگی پاسخو و تعمیرات و دارای نمایندگی فروش در استان های مختلف می باشد.

شرکت مبلمان دکاژو همه ی این شرایط را با هم برای شما محیا می کند و علاوه بر این شما می توانید از شرکت دکاژو مبل راحتی و وسایل چوبی خود را با شرایط اقساطی خریداری کنید.

دکاژو محصولات خود را به صورت اقساطی 4 ماهه بدون پیش پرداخت و 8 ماهه با یک سوم پیش پرداخت برای شما تولید و ارسال می کند.

شرکت دکاژو مبل های راحتی خود را با بالاترین کیفت و کمترین قیمت بفروش می رساند.